18 Жов 2019
190

Багато людей бояться стоматологів. Хтось через можливий біль, хтось через ймовірні рахунки. Але приходить час, коли з цим спеціалістом ми маємо познайомити молодше покоління. Як відомо, за дітей ми хвилюємося більше ніж за себе, тож НЕВГАМОВНІ спробують зняти напругу над етапом “час першого візиту до стоматолога”.

Молочні зуби можна не лікувати?

Зубки дитини не перестають бути зубами від того, що вони молочні. Це маленькі копії постійних зубів, коронка плюс корінь. Щоправда, ми не бачимо кореневу систему, але треба пам’ятати, що проблеми доходять і до неї. Наприклад, карієс за відсутності лікування швидко проникає в глиб та викликає запалення пульпіт. Пояснюється це пористою структурою молочного зуба. Після випадіння молочних інфекція не зникає, а поширюється далі вниз до зачатку постійного зуба, що може призвести до ураження. Тому варто не вводити себе в оману фразою «Молочні зуби лікувати не потрібно, догляд необхідний лише постійним».

До стоматолога уперше. КОЛИ та ЯК?

Прорізається перший молочний зубик – відбувається перший візит до стоматолога. На цьому прийомі лікар огляне узгодить з батьками правильний догляд за зубами дитини, проконсультує про індивідуальну гігієну ротової порожнини та розповість про правильного вибору зубної щітки та пасти (велике прохання від спеціалістів та небайдужих не пропускати цей етап; навіщо Вам додатковий гріх на душу?).

До того моменту, коли всі молочні зуби прорізалися слід відвідувати стоматолога кожних пів року, після – частоту прийомів назначає лікар (раз на 3 – 6 міс.). Зараз дитина ще мало-чого боїться і не все розуміє, тому, здебільшого, все протікає спокійно. В цей період важливо регулярно відвідувати дантиста, щоб дитина звикла і не набула страху у майбутньому. Вже усвідомлене спілкування дитини зі стоматологом починається у 2-3 роки.

У випадку наявності страху чи за першого візиту, краще виділити час на знайомство без жодного лікування(безперечно, дорослі відпросилися з роботи, або ж просто мають важливі справи, тож прагнуть владнати все швидко. Але це дитина. Їй потрібен час). Можна розпочати з невеликих «набігів»: «Давай зайдемо просто запитаємо/запишемося/знайдемо кабінет» і дійсно зробити лише те, що сказали, НЕ ОБМАНЮВАТИ. Потім продовжуєте моральну підготовку: «Ми за тиждень підемо до стоматолога». І поступово з кожним днем збільшуєте «дозу» інформації. Розповідайте про професію дантиста, чим він займається (обмежтеся «перевіряє та лікує зуби» без «вириває коріння, вкручує імпланти…») і про сам кабінет (потрібно уточнити, що всі історії акцентуються на позитиві? Думаю, ні). Водночас спостерігайте за дитиною та її реакцією.

Деякі практики не радять батькам залишатися у кабінеті під час лікування, щоб дитина сфокосувалася на лікарі, краще йому довіряла та швийше сприйняла за друга, але все індивідуально, головне – не наполохати маленького пацієнта.

Дитина має знати, що їй робитимуть наступного разу, адже, здебільшого, страх виникає перед невідомим. Щоб заспокоїти, дорослі часто кажуть: «боляче не буде», стара, але не днайкраща фраза. По-перше, що дівчинка, що хлопчик, зазвичай, пропускають ось це «не» і бояться (або ж відчувають, що якби ризику не було, ніхто б про біль і не згадав). По-друге, боліти може, тож вийде, що дитину обманули, також недобре. Натомість можна провести паралель (хтось ніяк не може зрадити комарика) з якимось неприємним відчуттям з досвіду малечі. Форма гри – порада-панацея усіх психологів, тож спробуйте перетворити звичайний візит у цікаву подорож.

Головне – стоматолога мають не боятись батьки.

Похід до стоматолога не є чимось надзвичайним, але це стресова ситуація для дитини. Чи буде боятися дитина лікарів, залежить в першу чергу від батьків. Діти насправді розуміють дуже багато і особливо можуть відчувати стан близьких. Ця тривога буде передаватись дитині, щоб ви їй не говорили і як би не переконували.

А ще дуже важливо вчасно зупинитись і прислухатися до свого маленького пацієнта чи пацієнтки. Ви маєте пройти певний період без погроз, стресу, нерозуміння та батьківського егоїзму. Бо, якщо зможете – уникнете купи проблем, про які не хочеться розповідати, адже все вдасться!

Підпишіться Зараз

Введіть ваш Email і отримуйте новини на пошту!

To Top