07 Тра 2019
63

Більшість батьків хочуть, аби їх дитина була  талановитою, розумною і успішною. Але часто ці очікування перетворюються в проблеми, пов’язані з поганими оцінками у школі. І отакі проблеми стають головною темою розмов в сім’ ї.

Подібні бесіди можуть викликати негативні емоції, як у дитини, так і в батьків. Якщо у щоденнику стоїть “2” – то батьки зазвичай одразу починають сварити дитину і опускають одну дуже важливу деталь: діти, яких часто сварять за оцінки, зрештою перестають довіряти дорослим і починають приховувати оцінки.

НЕВГАМОВНІ пропонують вам кілька дієвих способів, що допоможуть уникнути сварки та зберегти стосунки з дитиною.

Не поспішати

Дитина постійно розвивається. Цей процес може відбуватися дуже активно, зате в інші моменти він немов завмирає, набираючись сил для наступного ривка. Тому дорослим варто дозволити собі «примиритися» з тим, яка дитина зараз. Не поспішати, не наполягати, не змушувати негайно все виправити, стати іншою. Слід навпаки прислухатися до дитини, спостерігати, допомагаючи їй опиратися на її позитивні сторони, і підтримувати, коли проявляються слабкості.

Отримувати користь з помилок

Не помиляється, як відомо, той, хто нічого не робить. Правильне і протилежне: хто щось робить, помиляється. Принаймні іноді. Привчайте дитину аналізувати причини невдачі, так ви навчите її  розуміти, що саме призвело до помилки.

Переказати погано засвоєний урок

Будьте готові і самі пояснити дитині нещодано  пройдений матеріал. Але ніколи не робіть завдання замість неї, тільки разом.  Добре, коли спільна робота стосується складних і творчих завдань – проекту з біології, відгуку на книгу або твори на вільну тему. Обговорюйте з дитиною нові ідеї, разом шукайте літературу, інформацію в інтернеті. Такий досвід спілкування з батьками допоможе їй стати впевненішою в собі, пробувати, помилятися і самостійно шукати нові рішення.

Планувати разом

У який час краще робити уроки, взятися спочатку за найлегше або найскладніше, як правильно організувати робоче місце — саме батьки повинні навчити дитину планувати своє щоденне життя.  Обговорюйте з ним його роботу, пояснюйте, що і для чого потрібно, чому це варто організувати саме так. З часом дитина навчиться самостійно планувати і організовувати свій час. Але спочатку батьки повинні показати, як це робиться, і робити це разом з нею.

Створювати мотивацію

Дитині цікаво, якщо він добре розуміє, навіщо він вчиться. Розмовляйте з ним про все, що його захоплює. Нагадуйте: успіх приходить, якщо ми любимо те, чим займаємося. Це допоможе дитині розібратися в своїх бажаннях, краще зрозуміти свої інтереси.  Можна звернути його увагу на ті знання і вміння, які знадобляться їй для здійснення  мрії.
“Ти хочеш бути кінорежисером або лікарем? На режисерському факультеті вивчають історію образотворчого мистецтва і літератури. А лікарю треба обов’язково знати біологію та хімію”. Коли є перспектива, у дитини виникає сильне бажання швидше дістатися до своєї мрії. Страх зникає, і вчитися стає цікавіше.

Виховувати не пригнічуючи

Не дратуватися через невдачі і уникати надмірної опіки — так можна було б сформулювати подвійне правило педагогіки.
Дитина вчиться їздити на велосипеді. Коли він падає, хіба ви сердитеся? Звичайно, ні. Ви заспокоюєтесь і підбадьорюєте малюка. А потім біжите поряд, підтримуючи велосипед, поки дитина не почне їздити самостійно.  Так само варто чинити і щодо шкільних справ наших дітей: пояснювати те, що незрозуміло, розповідати про те, що цікаво. Робити разом з дітками щось захоплююче або вте, що для них незрозуміле. І, відчувши зустрічну активність дитини, поступово послаблювати власну — так ви звільнете йому простір для самостійного розвитку.

Підпишіться Зараз

Введіть ваш Email і отримуйте новини на пошту!

To Top