30 Сер 2018
1011

Якщо ви щасливі батьки першокласника – ця інформація стане вам у нагоді. Ні, тут не буде орієнтовного списку канцтоварів у школу чи адрес з магазинами канцелярії, де проходять акції. Я поділюсь з вами своїми спостереженнями, бо вже «досвідчена» мама другокласниці, а ви робіть власні висновки.

Отже, без чого не обійдеться школярик? Без форми, так. Не будемо обговорювати її доцільність і зручність, факт у тому, що чотири перших роки діти ходять в школу у формі. Перш, ніж бігти по магазинам у пошуках модного фасону, уточніть у вашої класної керівнички, наскільки суворо і серйозно у вашій школі ставляться до порушень правил. Маю на увазі: чи обов’язкові щодня білі сорочка чи блузка, чи можливі відхилення в бік котонової футболки, кофтинки чи гольфа світлих кольорів? Чи дозволяють на щодень вдягати не шкільні брюки, а, скажімо, якісь темні вельветки? А дівчатам – не спідничку чи сарафан, а темне плаття? Повірте, це суттєво зекономить ваш бюджет. Якщо такі відхилення можливі, і дитину ніхто за неформальний одяг сварити не буде, розраховуйте на мінімальний набір, без якого вже ніяк не обійтися, бо ж є шкільні лінійки і ще багато свят, коли треба бути при повному параді: блузка-сарафан-спідничка для дівчинки і брюки-сорочка-піджак чи жилет для хлопця.

Вартість шкільного одягу, як ви розумієте, коливається в залежності від якості тканини, ну і товщини батьківського гаманця. За мінімальними підрахунками, одяг для першачка обійдеться в 1000 грн:

40-50 гривень коштують білі колготи чи гольфи для дівчат,

200 віддасте за блузку чи сорочку,

250-300 за спідницю,

по 400-500 коштують сарафан, брюки, піджак для хлопчика.

Придбати шкільну форму сьогодні можна будь-де: величезний вибір пропонують і ринок, і інтернет-магазини, і міські торгові центри.

Ще одна стаття витрат – взуття. І його треба дві пари: вуличне і змінне. Гарні туфлі на перший дзвінок коштують не менще 300 гривень, «змінку» ж на перший час можна зробити і з літніх босоніжок. До речі, візьміть до уваги, що теплих речей (в тому числі светриків і кофтин на зиму) вам потрібно мінімум! У шкільних класах, як правило, не те що тепло, а жарко: зараз дітей набирають по 40 чоловік, вікна під час уроків відкривати бояться, тож футболка і босоніжки будуть дуже доречні на теплий вересень, а в зимовий період більш цупкої кофтини з довгим рукавом цілком вистачає, щоб дитина не мерзла в класі.

Не забувайте ще й про спортивний костюм і кросівки для фізкультури, але припустимо, що це в кожного є по замовчуванню, тож додавати ці витрати до зборів першокласника не будемо.

Невід’ємний аксесуар першокласника – рюкзак. Тут я хочу окремо зупинитися, бо більшість батьків всерйоз переймаються якістю цього вироба, наявністю ортопедичної спинки та іншими нюансами. Це все важливо, так, але – як на мене – не в першому класі! Перш за все, тверезо оцініть, хто буде носити рюкзак: ви чи дитина? У нас в родині вийшло так, що рюкзак носимо ми, батьки, і за моїми власними спостереженнями, одиниці діток в молодшій школі тягнуть рюкзак на плечах. В 95% випадках це роблять батьки, тому що наповнений підручниками і зошитами, рюкзак реально важкий для дитини, крім того, з таким тягарем на спині дитина йде повільніше, а зранку всі спізнюються і хочуть пошвидше добігти до класу! Тому при виборі рюкзака я б радила орієнтуватися перш за все на смаки дитини: для неї це насправді важливо, щоб рюкзак був потрібного кольору і з улюбленими героями мультиків. Ще з порад – простежте, щоб у рюкзак вміщувався і не загинався по куткам альбом для малювання, а бічні кишеньки були досить просторими для пляшечки і ланч-бокса. Все решта, при виборі рюкзака, повірте, не настільки суттєво, якщо його носитимите в школу-зі школи ви, а не дитина.

Коштують рюкзаки від 300 гривень за найпростіші, з цупкої тканини, які не тримають форму, і до 1500 з усіма прибамбасами, світловідбивачами і наворотами. Візьмемо до наших розрахунків середню ціну в 700 гривень за рюкзак.

Ще один важливий аксесуар – пенал. Їх – не менший вибір, ніж рюкзаків, і обрати зручний справді складно. У моєї доньки за перший клас змінилося 3 пенали: перший виявився завеликий, в другому злетіла блискавка, а третій вже дослужив до травня. Тому не раджу купувати найдорожчий. Так, він буде якісним і прослужить не один рік, але це не означає, що через місяць саме у вашому класі не зміниться мода не форму і колір пеналів! Можливо, для хлопців це і не дуже актуально, але дівчата дуже уважні до таких деталей вже з першого класу. Великий розкладний пенал у формі книжки я б не радила: по-перше, він дуже масивний і займає в рюкзаку стільки ж місця, скільки підручник, по-друге, дитина точно захоче заповнити всі двадцять відділень цього пеналу і на уроках показувати цей скарб однокласникам. Оптимальний варіант – пенал у формі косметички на замочку-блискавці. Так, в ньому все навалено в одне відділення, але це, скажімо так, «санкціонований бардак», який ви очікуєте і про який знаєте, на відміну від постійного безладу в тому ж рюкзаку 🙂

Коштує такий пенал середньому 100-150 гривень.

Що стосується наповнення пеналу, тут теж є кілька порад. Упаковками я б порадила купувати лише прості олівці. Вони повинні бути м’які, легко підточуватися, не ламатися при натиску. Навіщо упаковку? По-перше, в пеналі їх щодня має бути два (у нас в класі таке правило), по-друге, дітям подобається ними мінятися, по-третє, олівці банально губляться. Губляться часто, особливо в перші місяці навчання. Так само якісними повинні бути і кольорові олівці, щоб дитина не натирала мозолі на пальцях на уроках. І мова йде не лише про уроки малювання! В друкованих зошитах з письма для першого класу на кожній сторінці – ілюстрація, яку необхідно розмалювати. Чорнильні ручки з відкритим пером – потрібні, десь з листопада весь перший клас вже пише чорнилками. Але не беріть упаковку наперед, і – не найдорожчу з усього магазину. Найдорожча – не означає зручна саме вашій дитині. З усіх ручок, які я купувала доньці минулоріч, найзручнішою і найдовговічнішою виявилась ручка, замовлена на аліекспрес за 27 гривень! Упаковкою треба брати капсули для ручки. Мають бути тільки фіолетові, а не сині.

Щоб зекономити на наповненні пеналу треба об’єднуватися з іншими батьками, і купувати все це канцелярське начиння гуртом, тоді ціна дещо нижча. Вважайте, що зараз не лише на ринку можна виторгувати знижку за гуртовий закуп, гуртові ціни вказані на цінниках і в великих спеціалізованих магазинах канцтоварів. Мінус в такій економії один – у всіх дітей в класі все на партах буде однаковим.

Загалом за всі ці «пенальні» дрібниці, плюс кольоровий папір і картон, клей ПВА, ножиці і решту зі списку, отриманого в школі, ви викладете не менше 500 гривень.

Окрема стаття витрат – пластикові папки з ручками, з якими діти ходять на іноземну мову, а в деяких класах – і на уроки мистецтва. Їхня вартість коливається від 40 до 120 гривень. Зважаючи на те, що цими папками прикольно гратися на перервах у лицарів і принцес, а папку використовувати як щит чи корону, обирайте міцні ручки: не пластикові, а з тканини, прошиті – вони довше прослужать.

Стовідсотково невигідними, на мій погляд, є витрати на обкладинки для підручників і друкованих зошитів. Вони продаються комплектами для кожного класу, є різної щільності, і відповідно – ціни. У нас ці обкладинки літали у смітник щотижня, тому що розходилася по шву і не трималися ні на підручнику, ні на зошиті. Десь за місяць я протестувала всіх виробників цих обкладинок і врешті зупинилася на клейкій плівці. Вона коштує дорожче, і треба трохи довше погратися, щоб охайно обгорнути підручник чи зошит, але втішає, що це робиться одноразово на початку року і вистачає до травня, при щоденному користуванні.

Необов’язкова покупка до школи – ланчбокс і багаторазова пляшечка чи термокружка. Зараз майже у кожному класі встановлюють кулер з питною водою, а ланчбокс потрібен у випадку, якщо дитина залишатиметься у групі продовженого дня, тому знову ж таки, вважайте на власні сімейні обставини, щоб уникнути зайвих витрат.

Отже, за найскромнішими підрахунками і за умови купівлі шкільного приладдя середньої вартості (і якості), вам доведеться витратити не менше 2500 гривень на одного школяра:

Форма 1000 грн

Туфлі 300 грн

Рюкзак 700 грн

Пенал 100 грн

Канцтовари 500 грн

Пластикова папка 70 грн

Плівка-самоклейка 30 грн

І це ми не рахуємо кошти, які ви здасте у класі на придбання робочих друкованих зошитів і підручників з іноземної мови, без яких ніяк не обійтися! Тож початок осені для батьків школярів і справді буде золотим. І не лише через колір листя на тротуарах.

Ліна ЗАБРОДСЬКА

Підпишіться Зараз

Введіть ваш Email і отримуйте новини на пошту!

To Top