16 Жов 2019
267

Ми багато речей робимо щодня, це наша буденність, наші звички. Але деякі з наших регулярних справ  негативно відображаються на наших дітях, на їх здоров’ї, вазі. Батьки мають контролювати вагу дітей, відповідати за зайві кг.

Історія про поганий приклад

Стежать за кожним кроком, впитують мовби губка, підглядають та запам’ятовують – це все діти. Є героєм, наставником, прикладом, авторитетом, тим, за ким спостерігають і за ким повторюють – це все про батьків.

Якщо батьки мають зайві кілограми, то, зазвичай, діти отримують просте повідомлення, що це норма, що з цим не треба нічого робити. Адже батьки не роблять? Та і щось призводить до наймірної ваги, здебільшого, це спосіб життя, здебільшого, батьки прививають свої звички дітям. Виходить, зайва вага заразна?

Не зовсім. Але переймати пасивний стиль, нехтувати фізичною активністю та смакувати шкідливу їжу легше, ніж кинути виклик. Можливо, у більш дорослому віці дитина почне створювати свій шлях, свої пріоритети, але в дитинстві приклад дорослих допомагає накопичувати жир. А це проблеми і зі здоров’ям, і з перебуванням серед однолітків…

Дієта, щоб погладшати

Так, світ, у якому ми живемо, набрав шалених обертів. У сучасних реаліях, під різними впливами, приготування їжі можна розглядати, як згаяний час. Ну вранці ж дійсно легше розігріти напівфабрикати у мікрохвильовці; гроші на перекус дитина з легкістю може витратити на чіпси; після важкого дня можна винагородити себе їжею з фаст-фуд закладів, або замовити піцу, бо всі втомилися. І ось така «дієта» має бентежні, але швидкі результати – діти з ожирінням.

Телевізору – так, активності – ні

Що Ви думаєте про зв’язок телевізора й надмірної ваги? Ви про це замислюєтеся, коли звертаєтеся до цифрової няньки, яка показує мультфільми (розвиваючі, безперечно), розважає відеоіграми (які також дають певні навики), щоб дитина не заважала. Коли батьки дійсно зайняті, екран-магніт – гарний вихід, щоб знати, у Вас є 24 хвилини до кінця серії. Але, якщо Ваше «я зараз зайнятий» синонімічно до «я зайнятий завжди», пригадайте, до чого призводить малорухливий спосіб життя (підказка: до проблем), і хто за це відповідальний (підказка потрібна?).

Крім того, перегляд телевізора тривалий час заохочує до неконтрольованих перекусів (не гречаною кашею, авжеш), що безпосередньо призводить до ожиріння. А часто Ваші діти дивляться рекламу? Ворога треба знати в обличчя, це після неї (реклами) в дітей тягнуться рученята до відверто «непотрібної» їжі. Нещодавно проведене дослідження довело, що окрім малорухливого способу життя та «під’їдань», спричинених телебаченням, реклама шкідливої їжі також відіграє величезну роль у збільшенні тяги до «такого смачного, але ж такого не корисного», а, отже, до надмірної ваги (та надмірних витрат).

Винагорода смаколиками за гарну поведінку

Коли ви обіцяєте купити дитині морозиво за те, що вона з’їла овочі, Вас не відвідує почуття, що щось пішло не так? Адже в розумінні дівчинки чи хлопчика з’являється цікаве сприйняття: морозиво – це добре, а овочі – лише засіб для досягнення мети (Ви вже доросла/дорослий, але чи не залишилася ця звичка, винагороджувати себе чимось смачненьким? Чи хтось реально купує банани?) . І коли Ваша дитина продовжує жити з цим поняттям, ця нездорова любов зростає, і це врешті призводить до надмірного скупчення жиру. Можливо прозвучить цинічно, але тренування дітей за допомогою їжі Вам не створює ні яких асоціацій…?

І це, звичайно, лише деякі чинники.

Підпишіться Зараз

Введіть ваш Email і отримуйте новини на пошту!

To Top