27 Жов 2019
69

Незалежно від того, чи є у Вашої дитини улюблена книга, яку вона хоче читати знову, і знову (і знову), або Ви просто хочете дізнатися кілька ідей, щоб зацікавити новою книгою, НЕВГАМОВНІ дають поради, як використати час для читання на максимум.

1.Приділяємо увагу деталям

Завжди можна дізнатися ще, навіть коли Ви читаєте книгу вдруге, втретє, вчетверте.

Перечитавши історію з дитиною, приділіть час перегляду фотографій та поговоріть про деталі, які, можливо, не помітили з першого разу. Часто можна знайти маленьких персонажів та сюжетні лінії, які заховалися в ілюстраціях. Поговоріть про свої улюблені картинки та те, що можна розповісти про історію із побаченого. Це не тільки допоможе поглибити розуміння історії дитиною, але й підтримає її навички зорової грамотності.

Література має післясмак, навчіть дитину його відчувати. Дискусію можна розпочати не лише після прочитання класичних творів, твори для дітей також мають глибину. Можна відштовхнутися від рядків, щоб поринути у міжрядковий простір: розкажіть про алегорію образу, згадайте приклад з життя, спитайте чи знайоме це дитині – візьміть максимум. Це ще і можливість зрозуміти маленьку людину краще, вивчити її почуття, реакції. Давайте багато часу на відповідь, давайте дитині говорити.

А ще зверніться до переказу власними словами – це гарний метод аби зрозуміти, що підхопила Ваша дитина та які частини захопили найбільше. Часто буває так, що інтерпретації дуже відрізняються від оригіналу, але це чудові історії!

2. Грайливість не зайва

Робити історії цікавими та захоплюючими – це один із найкращих способів залучити дитину до книжкової любові. Просто необхідно, щоби читання приносило задоволення, мовби гра, а не обтяжувало, як робота.

Діти люблять бути акторами, то чому б не вдатися до відтворення героїв і разом не розіграти улюблені фрагменти. Ви маєте нагоду чудово розважитися, посміятися, подраматизувати, позбутися «дорослості» хоча б на пів годинки. За бажанням, використовуйте дитячі іграшки як персонажів, щоб історія лягла в основу лялькової вистави. Забавкою може стати спроба розмовляти мультяшними голосами чи оформити читання звуковими ефектами. Ііііі кульмінація фантазії: встановити камеру і зробити свій власний маленький фільм разом!

Завдяки цим невеликим змінам може здатися, що ви читаєте зовсім нову історію.

3. Креативимо, як можемо

Можна зайнятися і дотичною до книги діяльністю. Беремо картон, беремо фарби/олівці, особисто Ви берете ножиці. Це все приладдя знадобиться для створення маріонеток (а для чого використовують маріонетки?). Час, який ви проводите разом – це прекрасний шанс поспілкуватися про те, що ви читали.

Якщо така розвага не припала до душі, є ще ціла абетка варіантів. Спробуйте декілька рецептів, пов’язаних із темою історії, згадайте про лего, аби побудувати казкові хатинки (якщо є коробки, вийде казка «у повний зріст»). План «Є» – скласти власні пісні про те, що відбувається у казці. Такі пустощі дозволяють розширити межі вигаданого світу.

4. Ситуації мають змінювати декорації

Всі читають книги вдома. Наша пропозиція: гайда на вулицю! Щоб допомогти дитині зануритися в історію, спробуйте змінити оточення. Книжку про піратів ви берете на пляж (*мегапортал НЕВГАМОВНІ не несе відповідальність за матеріальне збереження Вашого майна), а пригоди звірів у джунглях цікаво інсценувати у парку/саду/зоопарку (уява сама домалює в місті Амазонію, якщо Ви подасте цю ідею). Ця зміна декорацій надзвичайно захоплююча і змушує відчувати себе справді у центрі дійства.

5. Будьте образні

Слова на сторінці – лише відправна точка для набагато більшої історії, яка чекає, коли її розкажуть. Написані рядки лунають для дитини (і для Вас також), дозволяючи розуму кружляти в дії і продумувати нових персонажів, ідеї та сюжети!

Заохочуйте сина чи доньку стати оповідачем. Уяви дитини вистачить на створення безлічі нових історій, якщо Ви надихнете її своїм прочитянням книги. Щоб дати поштовх до фантазій, запропонуйте розповісти(спитайте), що має статися далі, адже історія може жити поза сторінками книги. А якщо створити повноцінне власне продовження? Запишіть нові сюжети (будьте обережні: так хочеться стати співавтором або хоча б редактором, та це може не сподобатися дитині. Дуже не сподобатися, що зіпсує всі плани на гарний спогад), на гонорарі за ілюстрації можна зекономити, нехай малює сам автор. Вам під силу створити власну книжечку, а це здобуток не лише для малечі! Вам під силу створити портал цілого нового світу, до якого легко і приємно повернутися через роки або навіть завтра.

Підпишіться Зараз

Введіть ваш Email і отримуйте новини на пошту!

To Top